Idź do wyszukiwarki

Piękne mieszkanie 171 m 2 , 5 pok., kamienica - Warszawa

Śródmieście, ul. Piękna

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
3 700 000 PLN
Cena za m2
21 613,41 PLN
Powierzchnia
171,19 m2
Liczba pokoi
5
Piętro
1
Liczba pięter
6
Typ kuchni
Oddzielna
Rynek
Wtórny
Rok budowy
1913
Stan nieruchomości
Do drobnego remontu
Numer oferty
5548/1826/OMS

Opis nieruchomości

Kamienica Hermana Knothe wybudowana w 1913 roku zaprojektowana w duchu zmodernizowanego klasycyzmu i empiru, przypomina luksusowe kamienice z Petersburga. W momencie jej powstania była jedną z największych w ówczesnej Warszawie i najbardziej luksusowych. Wnętrza zostały wykończone marmurami oraz wieloma gatunkami drewna. Imponująca jest główna klatka schodowa wiodąca z bramy od ul. Pięknej. Kamienicę wyposażono w elektryczne windy. Budynek usytuowany jest u zbiegu ulic : Mokotowska i Piękna.
W okresie międzywojennym mieszkały pod tym adresem gwiazdy estrady -Siostry Halama. Budynek ocalał podczas wojny.

SPRZEDAJEMY :

Piękny , pięciopokojowy apartament z historyczną duszą o powierzchni 171 m2, usytuowany na pierwszym piętrze we frontowej części kamienicy.

POD LUPĄ :

Wnętrza z początku XX wieku posiadają pewną elegancję, której współcześnie mimo rozwiniętej techniki budowlanej , nie udaje się uzyskać. Obłędnie wysokie sufity (360 cm) zdobione sztukaterią, duże okna wpuszczające naturalne światło do wnętrz, przejścia amfiladowe między pokojami , szeroki hol z wejściami do wszystkich pomieszczeń, kuchnia usytuowana nie frontalnie , lecz raczej na uboczu z dodatkowym wejściem z klatki "kuchennej", zdobione piece kaflowe, dębowy, skrzypiący parkiet, dwuskrzydłowe drzwi (zewnętrzne i wewnętrzne) - oddają klimat minionych lat. Upływający czas dodaje im patyny , nie odbierając stylu i elegancji.
Podczas ostatniego remontu , kilka lat temu , zmodernizowano instalacje elektryczne, doprowadzono internet oraz instalację pod klimatyzację do każdego z pokoi. Odnowiono kuchnię i łazienkę oraz wymieniono okna (drewniane).
Mieszkanie wymaga kilku prac modernizacyjnych ( drewniane podłogi, odświeżenie ścian , meble kuchenne, wystrój łazienek).

W SĄSIEDZTWIE :

Kamienica usytuowana jest w ścisłym Centrum miasta. W pieszym dystansie: parki ( Ujazdowski , Łazienki Królewskie), lokalne sklepy, restauracje, kawiarnie, kina i teatry.

INNY NIŻ :

Wnętrze z zachowanym oryginalnym układem pomieszczeń charakterystycznym dla początków XX w.

WARTO BO :

Świetna śródmiejska lokalizacja.
Piękna kamieniczna przestrzeń dla celów mieszkalnych lub na reprezentacyjną siedzibę firmy.

Parametry dodatkowe

  • Winda: Tak
  • Teren ogrodzony: Tak
  • Dostępne w okolicy: Bar, Park, Restauracja, Apteka, Sklep, Bank
  • Komunikacja: Metro, Autobus, Tramwaj

Kontakt

Magdalena Pławska

Magdalena Pławska

Telefon:
+48 506 706 343
Email:
m.plawska@khanrea.pl
Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Khan Rea dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Khan Rea z siedzibą przy Grażyny 13 lok. 300, 02-548 Warszawa (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@khanrea.pl… czytaj więcej