DOM na SPRZEDAŻ
KUDOWA-ZDRÓJ
Willa wypoczynkowa na zboczu Gór Stołowych
3 250 000 PLN
Szczegóły oferty

Cena3 250 000 PLN

Cena za m25 405,50 PLN

Powierzchnia użytkowa601,24 m2

Powierzchnia działki4 366 m2

Liczba pokoi12

Stan budynkuBardzo dobry

Typ domuWolnostojący

Opis
Przedwojenna piękna willa zbudowana na zboczu góry w bajkowym otoczeniu lasów. Położona w Górach Stołowych była luksusowym domem wypoczynkowym w alpejskim stylu.

Willa została zbudowana w latach 20. ubiegłego wieku. Zaliczyła krótki epizod ośrodka w stylu FWP ale potem już miała szczęście do wspaniałych ludzi. W latach 90. stała się oczkiem w głowie kadry zarządzającej bogatej spółki, która nie żałowała pieniędzy na remonty i kosztowne udogodnienia. Zaś w 2009 roku kupili ją pasjonaci, dzięki którym stała się kameralnym, magicznym wręcz miejscem, gdzie można zapomnieć o korporacyjnym wypaleniu i naładować baterie.

Ponad stuletni budynek o prostej klasycznej bryle zwieńczonej stylową wieżyczką położony jest na pięknej tarasowej działce ze starodrzewiem, do której dojeżdża się drogą prowadzącą przez świerkowy las. Budynek 4 kondygnacyjny gdzie w podziemiach znajduje się nowoczesna kuchnia, sala bilardowa z kominkiem i kilka sal pozwalających zaaranżować różnorodne aktywności: spa, gabinety, fitness, etc.
- Na parterze jadalnia z kominkiem, 3 pokoje z łazienkami, gabinet i magazyn.
- Na pietrze 4 pokoje z łazienkami, apartament dwupokojowy z łazienką,
- Na poddaszu apartamenty kilkuosobowe ze wspólną kuchnią.
Na piętro prowadzą schody, które wyglądają jak rzeźba - drewno łączone misternie z mosiądzem i szkłem - prawdziwe dzieło sztuki.
Z jadalni wychodzi się na przepiękne drewniane werandy, które w lecie są oazą chłodu i pozwalają podziwiać wspaniałą tarasową leśną działkę i zbocze pobliskich gór.
Niezwykły jest też widok z wieżyczki na porośnięty lasem szczyt góry. Wszystko tonie w zieleni, wiosną kwitną rododendrony, pachną sosny i świerki.
Na terenie 3 budynki z garażami, możliwość zbudowania pawilonu, basenu, etc.

Wszystkie pokoje są w permanentnym wynajmie przez cały rok a opinie odwiedzających są najwyższe możliwe.

400 m w dół rozciąga się urokliwe miasteczko Kudowa Zdrój - uzdrowisko jak z pocztówki, z pijalnią wód, stylowymi kamieniczkami, Parkiem Zdrojowym, klimatycznymi sklepikami i restauracjami.

12 km do Zieleńca ze znakomitymi trasami narciarskimi, świetne trasy dla motocyklistów wokół Srebrnej Góry, doskonałe trasy wycieczek pieszych o różnych stopniach trudności, bardzo blisko do granicy z Czechami.

Idealna oferta dla inwestora - na luksusowe spa, klinikę, ośrodek szkoleniowy, centrum couchingowe, całoroczny kameralny dom wypoczynkowy, etc. Szczególnie atrakcyjna oferta w dzisiejszych "covidowych" czasach, gdy wypoczynek w Polsce w tak magicznej scenerii i kameralnym a jednocześnie komfortowym otoczeniu nabiera zupełnie nowego znaczenia. Jednocześnie bliskość granicy pozwala myśleć o biznesie przekraczającym granice i pozyskaniu klientów z Czech, Słowacji, Austrii, etc.

Zapraszam do kontaktu inwestorów, pasjonatów szukających połączenia pasji z biznesem, koneserów przedwojennych budynków, ludzi szukających pięknie położonej rodowej siedziby, gdzie zmieszczą się wszyscy członkowie rodziny.

*Współpraca na podstawie umowy pośrednictwa, na jej podstawie możliwość wglądu w dokumenty i oglądanie nieruchomości